Dezynfekcja

Jest to rodzaj postępowania, którego celem jest eliminacja bądź możliwe największe zminimalizowanie liczby drobnoustrojów na odkażanym materiale bądź przestrzeni. Podczas wykonywania czynności niszczone są wszelkie formy wegetatywne mikroorganizmów, a także niemal wszystkie ich postacie przetrwalnikowe. Nie należy mylić tych czynności z działaniami antyseptycznymi, które mają na celu odkażanie powierzchni ciała.

Kiedy skorzystać z dezynfekcji?

Jest to rodzaj czynności, które można stosować zapobiegawczo, jak też w wyniku zakażenia terenu. Wiele powierzchni wymaga stałej dbałości o sterylne warunki, a dotyczy to w szczególności: pomieszczeń sanitarnych i sal operacyjnych w szpitalach i gabinetach lekarskich, pomieszczeniach po zgonach, obiektach inwentarskich, magazynach, itp. Wiele pomieszczeń wymaga także działań odkażających z uwagi na zaistniałe czynniki – zalanie, zaistniałe zakażenie obszaru, itp.

Skuteczne wsparcie dla czystych powierzchni

Przeprowadzamy dezynfekcję przy zastosowaniu czynników chemicznych oraz fizycznych, a niekiedy łącząc różne sposoby. Dostosowujemy technikę metodę do zaistniałego problemu, jego wymiaru oraz charakteru pomieszczenia. Wyniki naszych działań zależą przede wszystkim od rodzaju i liczby drobnoustrojów, z którymi mamy do czynienia, a także z ich aktywnością fizjologiczną. Na efektywność podjętych przez nas działań ma wpływ również dobór odpowiedniego środka dezynfekującego i parametrów środowiska. Podejmujemy działania na obszarze:

  • obiektów przemysłowych,
  • mieszkań prywatnych i domów,
  • zakładach usługowo-handlowych (zwłaszcza w branży gastronomicznej),
  • miejscach użyteczności publicznej.

Ceny już od: 120

Zamów usługę