Dezynfekcja | Insekt-Der Warszawa

Dezynfekcja

Jest to rodzaj postępowania, którego celem jest eliminacja bądź możliwe największe zminimalizowanie liczby drobnoustrojów na odkażanym materiale bądź przestrzeni. Podczas wykonywania czynności niszczone są wszelkie formy wegetatywne mikroorganizmów, a także niemal wszystkie ich postacie przetrwalnikowe. Nie należy mylić tych czynności z działaniami antyseptycznymi, które mają na celu odkażanie powierzchni ciała.

Kiedy skorzystać z dezynfekcji?

Jest to rodzaj czynności, które można stosować zapobiegawczo, jak też w wyniku zakażenia terenu. Wiele powierzchni wymaga stałej dbałości o sterylne warunki, a dotyczy to w szczególności: pomieszczeń sanitarnych i sal operacyjnych w szpitalach i gabinetach lekarskich, pomieszczeniach po zgonach, obiektach inwentarskich, magazynach, itp. Wiele pomieszczeń wymaga także działań odkażających z uwagi na zaistniałe czynniki – zalanie, zaistniałe zakażenie obszaru, itp.

Skuteczne wsparcie dla czystych powierzchni

Przeprowadzamy dezynfekcję przy zastosowaniu czynników chemicznych oraz fizycznych, a niekiedy łącząc różne sposoby. Dostosowujemy technikę metodę do zaistniałego problemu, jego wymiaru oraz charakteru pomieszczenia. Wyniki naszych działań zależą przede wszystkim od rodzaju i liczby drobnoustrojów, z którymi mamy do czynienia, a także z ich aktywnością fizjologiczną. Na efektywność podjętych przez nas działań ma wpływ również dobór odpowiedniego środka dezynfekującego i parametrów środowiska. Podejmujemy działania na obszarze:

  • obiektów przemysłowych,
  • mieszkań prywatnych i domów,
  • zakładach usługowo-handlowych (zwłaszcza w branży gastronomicznej),
  • miejscach użyteczności publicznej.

Ceny już od: 120

Zamów usługę